phone phone
phone SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

Atrakcje okolicy

chevron down   Data przyjazdu
chevron down   Data wyjazdu
2
Dorosłych
chevron down
Dorosłych
minu
plus
wybierz
Rezerwuj
chevron down
chevron down chevron down
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Kompleks Złoty Groń

W odległości 1,5km.

Ośrodek Narciarski Złoty Groń położony jest w dorzeczu Olzy. Wyjątkowy mikroklimat sprawia, że śnieg utrzymuje się od listopada do kwietnia, a temperatura jest o kilka stopni niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji bardzo dobrze przygotowane, szerokie trasy o zróżnicowanym stopniu trudności.

- wyciąg krzesełkowy 6 osobowy o długości 800m, przepustowość 2550 os./h
- wyciąg talerzykowy „Gronik” o długości 290m i przepustowości 900 os./h
- strefa dla dzieci a w niej karuzela, wyciąg taśmowy i dużo radości
- oświetlenie, nowoczesny system naśnieżania - trasa treningowa z elektronicznym pomiarem czasu
- Szkoła Narciarska SITN-PZN - Szkoła Snowboardu SITS-PZS
- punkty gastronomiczne
- bezpłatny parking

Kompleks zagroń

Stacja Narciarska Zagroń to idealne miejsce dla osób ceniących sobie swobodę zjeżdżania. Niewątpliwie największym atutem trasy jest jej szerokość. Sama trasa jest stosunkowo łagodna, ale dzięki wyjątkowej szerokości pozwala na naprawdę bardzo przyjemną jazdę. Stacja posiada wyciąg krzesełkowy o długości 840 m oraz wyciąg orczykowy o długości 260 m.

Kompleks posiada bogatą infrastrukturę uzupełniającą, znajduje się tutaj wyciąg z możliwością jazdy na pontonach, wypożyczalnia dysponująca nowoczesnym sprzętem narciarskim i snowboardowym jak również szkoła narciarska z ciekawym programem zajęć dla dzieci oraz profesjonalnymi kursami dla dorosłych.

Kompleksy narciarskie

- Szczyrk Mountain Resort
- Ośrodki narciarskie w Wiśle
- Zwardoń Ski
- Ustroń
- Czantoria
- Ski Areal Bukovec (Czechy)

Muzeum Koronki

Muzeum Koronki poświęcone jest dorobkowi lokalnych twórczyń, a zwłaszcza słynnej Marii Gwarek, wieloletniej instruktorce heklowania i inicjatorce powstania Spółdzielni Koronczarskiej w Koniakowie w 1947 r. W Izbie Pamięci prezentowana jest niedokończona serweta dla królowej Wielkiej Brytanii – Elżbiety II. Była to ostania - przerwana śmiercią - praca Pani Marii. W muzeum istnieje możliwość zakupu koronek, zobaczenia elementów stroju ludowego i niektórych sprzętów gospodarstwa domowego, używanych w dawnych czasach. Zwiedzaniu towarzyszy krótka gawęda.

Izba Pamieci Jerzego Kukuczki

Izba pamięci prowadzona przez żonę wybitnego polskiego himalaisty Jerzego Kukuczki, zdobywcy wszystkich czternastu ośmiotysięczników. Izba mieści się w rodzinnym, drewnianym domu Kukuczków, wewnątrz którego zgromadzone zostały pamiątki, trofea i nagrody dokumentujące niezwykłą historię człowieka, który pokochał góry i został w nich na zawsze.

Centrum Pasterskie w Koniakowie, bacówka, gazdówka

W rodzinnej gazdówce Marii i Piotra Kohutów zobaczycie przykłady typowych karpackich zwierząt pasterskich: owce, kozy i krowy. Powstała tu również wystawa pasterska prezentująca czerpaki, puciery, ferule, kotły, formy drewniane na sery i wiele innych naczyń oraz sprzętów pasterskich, a wszystko to w codziennym zastosowaniu na dawnych i współczesnych bacówkach. Centrum Pasterskie oferuje możliwość udziału w warsztatach produkcji sera owczego, połączonych z prelekcją i z późniejszą konsumpcją, można tu także zakupić bundz, bryndzę, oscypki, sery wołoskie, korbacze oraz żyntycę. W położonym tu Sklepie Góralskim oferowane są stroje góralskie, wyroby z wełny owczej, pamiątki, wyroby z drewna, metalu, skóry i materiałów ekologicznych.

Karpacki Bank Genów, Muzeum Świerka i Woliera Pokazowa głuszców

Muzeum Świerka Istebniańskiego założone zostało przy szkółce leśnej Wyrchczadeczka. Znajdują się tu materiały naukowe i historyczne dotyczące świerka rasy istebniańskiej oraz eksponaty związane z historią i kulturą Beskidu Śląskiego. W pobliżu szkółki rośnie drzewostan pokazowy. Aby chronić genetyczne wartości świerkowych lasów i zachować je dla potomnych, utworzono Regionalny Bank Genów Świerka. Muzeum jest integralną częścią szkółki leśnej oraz Karpackiego Banku Genów, które stanowią bardzo dobrą bazę dla działalności edukacyjnej. Przy szkółce zlokalizowana jest również Woliera Pokazowa, w której możemy podziwiać głuszce, hodowane tu przez Nadleśnictwo Wisła.

Trójstyk

Jest to miejsce styku trzech granic: Polski, Słowacji i Republiki Czeskiej. Punkt ten znajduje się w głębokim na 8 m i szerokim na 34 m jarze (Wawrzaczów Potok), stanowiąc środek okręgu opisanego na wierzchołkach trójkąta równoramiennego. Wierzchołki trójkąta tworzone są przez monolity granitowe o wysokości 240 cm.

Dla aktywnych

1. Park wodny Olza
2. Trasy rowerowe i piesze
3. Wypożyczalnia skuterów śnieżnych
4. Wypożyczalnia quadów i rowerów
5. Park linowy Base Camp

© 2024 Widokowa Chata - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

zamknij nakładkę
×